Walki sumo w PWSZ w Elblągu

Coroczne walki robotów w IIS PWSZ w Elblągu

29 stycznia 2021 r. w Instytucie Informatyki Stosowanej im. Krzysztofa Brzeskiego PWSZ w Elblągu, odbyły się coroczne zawody robotów w klasie sumo. W zawodach uczestniczyły łączenie cztery roboty o groźnie brzmiących nazwach: Noiproks, Optiumus Prime, Chrabonszcz i Multipla.

Walki robotów organizowane są w ramach zaliczenia przedmiotu: Podstawy modelowania i programowania robotów stacjonarnych i mobilnych prowadzonego na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych III roku studiów przez dr inż. Henryka Olszewskiego.

Każdy ze studentów biorących udział w zajęciach stworzył w programie R+ Design firmy Robotis swój własny model robota wykorzystując podzespoły robotów Bioloid. Z przesłanych robotów zostały wybrane najlepsze konstrukcje – jedna na grupę. Na ich podstawie współpracujący z dr Olszewskim laboranci (inż. Maciej Sieradzki i inż. Patryk Redziński - absolwenci IIS) odtworzyli wiernie modele. Ostatnim etapem przygotowań było zaprogramowanie mężnych robotów, które studenci wykonali w ramach zajęć prowadzonych zdalnie.

Walki robotów przeprowadzono w trybie autonomicznym, co oznaczało, że roboty dzięki zamontowanym na swoich pokładach czujnikom, same musiały odnaleźć przeciwnika i ruszyć do boju lub wykonać manewr uniku, w zależności od przyjętej taktyki. Transmisja z walki robotów była prowadzona na żywo na kanale YouTube Sekcji Koła Naukowego FUTURE3D przy wykorzystaniu aż sześciu pracujących równocześnie kamer rozmieszczonych w Laboratorium Szybkiego Prototypowania i Sztucznej Inteligencji. Film z transmisji zawodów jest dostępny pod adresem:

Zwycięzcą zawodów został robot Noiproks zbudowany przez grupę 1-wszą III roku studiów stacjonarnych. Drugie miejsce zajął robot Optumus Prime. Gratulujemy!

Czwarty robot niestety uległ zniszczeniu L. Jego nędzne szczątki spoczywają na macie, na której rozgrywane były zawody....

 

 


Data publikacji: 09 lutego 2021


Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu
Przewiń do góry